BUM BUM Orkestar
Bum Bum Orkestar to warszawski zespół działający od 2014 roku, grający muzykę inspirowaną tradycją bałkańskich orkiestr dętych, muzyką klezmerską oraz elementami polskiego folkloru. Ich styl charakteryzuje się ogromną energią, rytmicznością i bogactwem melodii – od tanecznych utworów po liryczne tematy. Zespół zdobył II nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, a także reprezentował Polskę na prestiżowym Festiwalu Trębaczy w Gučy w Serbii. Ma na koncie występy na wielu festiwalach, w tym kilkukrotnie na Festiwalu w Sopocie oraz na Pol’and’Rock Festival. Muzycy grają na każdej scenie i w każdych warunkach – nie boją się występów na weselach, pogrzebach czy najbardziej nietypowych wydarzeniach, ponieważ uważają, że dobrze zagrana muzyka obroni się wszędzie. Współpracują z Kayah, wykonując koncertowo materiał z płyty „Kayah i Bregović”, a także z wieloma innymi uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Kwiat Jabłoni, Czesław Mozil, Golec uOrkiestra czy Enej. Wielokrotnie występowali również w produkcjach telewizyjnych. Na zakończenie jedno jest pewne — kto usłyszy ich muzykę, zapamięta ją na bardzo długo.
Zespół tworzą:
• Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon, wokal
• Mateusz Wachowiak – akordeon, wokal
• Piotr Janiec – tuba
• Mateusz Sieradzan – tapan, wokal
• Bartosz Stępień – sakshorn tenorowy, wokal
• Damian Marat – trąbka, flugelhorn
czytaj więcej
Zespół tworzą:
• Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon, wokal
• Mateusz Wachowiak – akordeon, wokal
• Piotr Janiec – tuba
• Mateusz Sieradzan – tapan, wokal
• Bartosz Stępień – sakshorn tenorowy, wokal
• Damian Marat – trąbka, flugelhorn
BUM BUM Orkestar
Bum Bum Orkestar to warszawski zespół działający od 2014 roku, grający muzykę inspirowaną tradycją bałkańskich orkiestr dętych, muzyką klezmerską oraz elementami polskiego folkloru. Ich styl charakteryzuje się ogromną energią, rytmicznością i bogactwem melodii – od tanecznych utworów po liryczne tematy. Zespół zdobył II nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, a także reprezentował Polskę na prestiżowym Festiwalu Trębaczy w Gučy w Serbii. Ma na koncie występy na wielu festiwalach, w tym kilkukrotnie na Festiwalu w Sopocie oraz na Pol’and’Rock Festival. Muzycy grają na każdej scenie i w każdych warunkach – nie boją się występów na weselach, pogrzebach czy najbardziej nietypowych wydarzeniach, ponieważ uważają, że dobrze zagrana muzyka obroni się wszędzie. Współpracują z Kayah, wykonując koncertowo materiał z płyty „Kayah i Bregović”, a także z wieloma innymi uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Kwiat Jabłoni, Czesław Mozil, Golec uOrkiestra czy Enej. Wielokrotnie występowali również w produkcjach telewizyjnych. Na zakończenie jedno jest pewne — kto usłyszy ich muzykę, zapamięta ją na bardzo długo.
Zespół tworzą:
• Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon, wokal
• Mateusz Wachowiak – akordeon, wokal
• Piotr Janiec – tuba
• Mateusz Sieradzan – tapan, wokal
• Bartosz Stępień – sakshorn tenorowy, wokal
• Damian Marat – trąbka, flugelhorn
czytaj więcej
Zespół tworzą:
• Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon, wokal
• Mateusz Wachowiak – akordeon, wokal
• Piotr Janiec – tuba
• Mateusz Sieradzan – tapan, wokal
• Bartosz Stępień – sakshorn tenorowy, wokal
• Damian Marat – trąbka, flugelhorn